A 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 58,40 pontos, 0,62 százalékos sülyedéssel 9383,24 ponton zárt, 5,91 százalékkal magasabban a tavaly év véginél. Tavaly 42,12 százalékot vesztett.
A befektetőket továbbra is aggasztja a dráguló jen, a nagy vállalati részvénykibocsátások kilátása és a kormánypolitika bizonytalansága. Miután a jen csütörtökön napközben tizennégy éves csúcsra emelkedett a dollárral szemben, a japán pénzügyminiszter úgy nyilatkozott, hogy nincs mód beavatkozni a jen pályájába, mivel az árfolyamokat világszinten határozza meg a dollár gyengülő irányzata. Másfelől a kormány véleménye szerint Japánban visszatért a defláció.
A tokiói tőzsdezárás idején a hongkongi értéktőzsde Hang Seng mutatója 1,07 százalékkal csökkenve 22 369,61 pontnál, a sanghaji összetett mutató 1,02 százalékos mínusszal 3256,61 pontnál, a szöuli Kospi 0,09 százalékot leadva 1610,45 pontnál, az indiai Mumbai Sensitive mutató 0,07 százalékos visszalépéssel 17 186,11 pontnál tartott.
(MTI)
Egyre biztonságosabb repülni, de még mindig sok a katasztrófa – sokkolóak a számok















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!