Kárenyhítést kap Szerencs és környéke

Elsősorban munkahelyteremtésre használható fel az az 5,6 milliárd forint, amely a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szerencs és a környékbeli települések önkormányzatainak, vállalkozásainak segít abban, hogy mérsékeljék a Szerencsi Cukorgyár bezárása miatt bekövetkezett foglakoztatási veszteségeket – adta hírül a polgármesteri hivatal kedden.

MNO
2009. 11. 24. 14:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pályázatokat december közepéig nyújthatják be a jogosultak a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz. Az elmúlt évben Magyarországon négy cukorgyárat zártak be a tulajdonosok, így a Nemzeti Diverzifikációs Program előkészítése hosszabb időt vett igénybe, ismertette Forgács Barnabás, a minisztérium szakállamtitkára, hozzátéve, hogy az Európai Bizottsággal történt egyeztetés eredményeként alakult ki a pályázati struktúra. Diverzifikációs célokra a négy bezárt cukorgyár által érintett területen összesen 17 milliárd forint áll rendelkezésre, amiből 5,6 milliárd forint használható fel Szerencsen és térségében.

(ÖS)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.