Néppárti képviselők ostorozták a nyelvtörvényt az EP-ben

A Fidesz európai néppárti képviselőcsoportja kiemelkedő sikerként értékeli a tényt, hogy az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén Gál Kinga és Bauer Edit kezdeményezéseként kedden vitára került a kisebbségi nyelvhasználat és a szlovák nyelvtörvény kérdése – olvasható az Európai Néppárt képviselőcsoportjának sajtóközleményében.

MNO
2009. 11. 25. 10:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar néppárti képviselők a jogszabály elfogadása óta felszólalásaikban folyamatosan felhívták a figyelmet a szlovákiai magyarok alapvető jogait sértő helyzetre. A strasbourgi plenáris ülés vitája során a bizottság képviselője pedig szokatlanul erős felszólalásában leszögezte: a tagállamoknak tiszteletben kell tartaniuk a kulturális és nyelvi sokszínűséget, s a nemzetközi jog előírásaival összhangban minden rendelkezésre álló jogi eszközt használniuk kell a nemzeti kisebbségek jogainak garantálása érdekében.

A késő éjszakába nyúló ülésen a magyar néppárti képviselők közül Bauer Edit, Gál Kinga, Kósa Ádám, Tőkés László, Surján László és Sógor Csaba ostorozta a törvény rendelkezéseit. Hangsúlyozták: a szlovák nyelvtörvény vitája nem két ország konfliktusa, hanem egy nemzeti kisebbség küzd alapvető jogaiért.

A Fidesz európai néppárti képviselőcsoportja azt is fontos sikerként értékeli, hogy a mintegy félmilliárd európai polgár közvetlen képviseletére felruházott európai parlamenti elnök, Jerzy Buzek egy hete személyesen látogatott el Pozsonyba s kérte a szlovák kormányt a magyar kisebbség szempontjainak figyelembevételére.

A magyar néppárti képviselők bíznak abban, hogy a lisszaboni szerződés részét képező alapjogi charta életbelépésével a kisebbségi jogérvényesítés lehetőségei tovább szélesednek.

A fenti tények bizonyítják: Európában nem maradhat szó nélkül a kisebbségek nyelvi jogainak sérelme, s nem maradhat magyar szó nélkül a határon túli magyarok jogainak sérelme sem.

(OS)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.