Az Észak-Karolinától Új-Angliáig terjedő hatalmas kiterjedésű téli időjárási front irtózatos havazást okozott a keleti part több államában. Százezrek maradtak áram nélkül, öten meghaltak a viharokban; a havazást helyenként óránkénti 65-100 kilométeres szél kísérte.
A Washingtontól délre fekvő Reagan Nemzeti Repülőteret 36 centiméteres hótakaró fedte be, egyetlen nap alatt ekkora hóesést még soha nem jegyeztek fel. Washingtonban helyenként 50, Baltimore-ban 40, Philadelphiában 23 centiméteres volt a hó vastagsága.
A régió repülőterein estére több légitársaság teljesen leállította a fel- és leszálló forgalmat egyaránt, a Reagan és a Dulles repülőtér szinte alig fogadott egy-egy járatot. Washingtonban helyenként 50 centiméteres a hó Virginia államban – ahol egyes helyeken 60 centiméter hó hullott – több száz hóban rekedt autósnak segített a nemzeti gárda Humvee terepjárókkal.
A rendőrséget több mint 4 ezer összetört, illetve elakadt járműhöz riasztották. A lassan mozgó front északkelet felé folytatta útját, az előrejelzés szerint New Yorkot vasárnap estig 25 centiméteres hóréteg fogja betakarni, Connecticut, Rhode Island és Massachussetts államok bizonyos térségeiben több mint 40 centiméter hó eshet. Washington belvárosában az ingyenesen látogatható Smithsonian-múzeumok bezártak és a híres Nemzeti sétányon turisták helyett többnyire csak sífutókat lehetett látni a hótengerben.
A hatalmas havazás miatt vészhelyzetet rendelt el Washington és Philadelphia polgármestere, és ugyanígy járt el Virginia, Nyugat-Virginia és Kentucky állam kormányzója. Az Amtrak nemzeti vasút járatai Washington és Boston között átlagosan 30-60 perces késéssel közlekedtek, volt olyan vonat, amelyik csak több órával később tudott elindulni. Washingtonban a metró sem járt a felszíni szakaszokon.
(MTI)















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!