Szerdától a benzin 6, a gázolaj pedig 4 forinttal drágult, január 1-jével pedig a jövedéki adó emelése további 9-14 forintos áremelést okoz. Így az üzemanyagár 300-320 forint között lesz Magyarországon.
Az unió tagországain belül hazánk már most is a középmezőnybe tartozik, tizennegyedikek vagyunk. A környező országokban, Ausztriában, Szlovéniában, Csehországban is olcsóbb a benzin. A gázolaj adótartalma viszont az uniós országok közül itthon az egyik legnagyobb. Elemzők szerint jövőre elképzelhető, hogy tovább emelkedik a nyersolaj ára is, ha a világgazdaság növekedni kezd és nő az energiahordozók iránti igény. A magyarországi árakat azonban fékezheti a forint.
(hírTV)
Tíz év börtönt kaphat a bukott dél-koreai elnök















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!