Lemondott a Nemzeti Hírközlési Hatóság elnöke

Lemondott a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) elnöke. Pataki Dániel január 31-én távozik posztjáról, miután a miniszterelnök elfogadta döntését.

MNO
2009. 12. 22. 14:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hatóság MTI-hez kedden eljuttatott közleményében hangsúlyozza: Pataki Dániel lemondását az európai hírközlés-szabályozás megújításának lezárásával, illetve az ezekkel kapcsolatos megbízatásának sikeres befejezésével indokolta.

Pataki Dániel 2004 januárjától állt az NHH élén, kinevezését 2008 decemberében a miniszterelnök újabb öt évvel hosszabbította meg. A most lemondott vezető 2002 óta dolgozott az európai hírközlés-szabályozás magyarországi bevezetésén. Hat éves vezetése alatt a szolgáltatáskínálat jelentősen bővült, míg az árak nagy mértékben csökkentek a magyar hírközlési piacon – olvasható a hatóság tájékoztatójában.

Pataki Dániel a Budapesti Közgazdasági Egyetemen szerzett diplomát, pályáját Párizsban kezdte, majd 2002-től a Vivendi Telecom Hungary stratégiai igazgatója, ugyanazon év júniusától pedig az Informatikai és Hírközlési Minisztérium hírközlésért felelős helyettes államtitkára. Pataki Dániel nevéhez fűződik a 2004-től hatályba lépett elektronikus hírközlésről szóló törvény előkészítése, írta az NHH.

Pataki Dániel 2008-ban elnöke, 2009-ben pedig alelnöke volt az európai hírközlési szabályozóhatóságok (ERG/IRG – European Regulators Group/Independent Regulators Group) csoportjának, 2008 novemberétől pedig egy éven át a spektrumpolitikáért felelős európai szakmai testület, az RSPG elnöke is volt – emeli ki a közlemény. Pataki Dániel 2005-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét, 2009-ben pedig a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.