Olcsóbb lett a kőolaj

Csökkent a kőolaj ára pénteken reggel, folytatva ezzel az előző két nap trendjét.

MNO
2009. 12. 04. 8:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hanyatlás oka a csütörtökön nyilvánosságra hozott, csalódást keltő novemberi amerikai szolgáltatóipari teljesítményre vonatkozó adat volt, illetve a pénteken délután nyilvánosságra kerülő novemberi amerikai foglalkoztatási adat előtti befektetői idegesség.

Röviddel 8 óra előtt a Brent olajfajta hordónkénti ára 23 centtel 78,13 dollárra süllyedt. A WTI amerikai könnyűolajfajta ára 31 centtel 76,15 dollárra esett. Hosszabb távon a kőolaj drágulására lehet számítani. A Goldman Sachs szerint jövőre 90 dollár lesz a nyugati féltekén irányadó WTI amerikai könnyűolajfajta hordónkénti átlagára. Az amerikai befektetési bank szerint 2011-ben a WTI átlagára hordónként 110 dollárra nő.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.