A hegyi mentők szombat este indultak két turista felkutatására, akik sötétedés után nem tértek vissza egy kétezer méteres magasságban lévő bázistáborba. Az alpesi lejtőket pásztázó hegyi mentők lavinába kerültek. Egyikük – aki a sor szélén haladt – sértetlen maradt, és rádión kért segítséget. Három hegyi mentőt sikerült kiszabadítani a hó fogságából, de négyen megfulladtak, illetve hárman megsérültek. Időközben keresőkutyák megtalálták a szerencsétlenül járt turisták holttestét is.
Vasárnap reggel egy 12 éves német kisfiú vesztette életét Dél-Tirol hegyvidékén. Giorgio Napolitano olasz államfő részvétet nyilvánított az áldozatok hozzátartozóinak. Karácsonykor a Passo- és Pordoi-völgye, illetve a Sella-hegység közötti alpesi térségben négyes fokozatú lavinaveszélyt hirdettek ki (az ötödik fokozat a legmagasabb), miután eső váltotta fel a hóesést. Ez idő tájt turisták ezrei üdülnek a térségben. A hatóságok felszólították őket, hogy csak a kijelölt útvonalakon kiránduljanak.
(MTI)














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!