Retiküljével vágta szájon a rendőrt

Bíróság elé állítással rövid idő alatt végére jártak a hatóságok annak az ügynek, amelynek során még szolgálatát teljesítő személyt is megtámadott egy asszony a Hevesi Rendőrkapitányságon.

MNO
2009. 12. 28. 6:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hajdú Tamás, az Egri Nyomozó Ügyészség vezetője a megyei internetes oldalnak elmondta: az átányi S. Ferencncé azért ment a rendőrségi épületébe, mert a fia ellen indult büntetőeljárás, s ezt akarta kifogásolni. A kapitányság folyosóján szóváltásba keveredett az ott munkálkodókkal, nem tetszett neki, ahogyan az egyenruhások intézkedtek.

Dührohamot kapott, fennhangon szidalmazta mindezt, akivel csak összetalálkozott. Egy bűnügyi technikus az irodájában dolgozott éppen, amikor meghallotta az éktelen ricsajt, s kilépett az ajtaján, hogy rendre intse a hangoskodót. A nő azonban ekkor sem nyugodott meg, hanem a retiküljével arcon ütötte a hatósági embert, aki nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.

S.-né ellen hivatalos személy ellen elkövetett erőszak bűntette miatt indítottak eljárást. Élve a jogszabályok által biztosított lehetőséggel, a törvényi határidőn belül a nyomozó ügyészség bíróság elé állította. A Hevesi Városi Bíróságon S. Ferencnét kilenc hónap időtartamú, ám végrehajtásában két évre felfüggesztett börtönre ítélték.

Enyhítő körülményként vették figyelembe, hogy az asszonynak – akinek a férje egyébként fogyatékkal élő – hat kiskorú gyermek eltartásáról kell gondoskodnia. A gyorsan megszületett ítéletet az érintett tudomásul vette, így az jogerőre emelkedett.

(heol.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.