A csődgondnokok német szövetsége szerint a cégcsődök számának emelkedése ismét felgyorsult, most a következményes csődök sokasodnak, vagyis amikor a beszállítók és a szolgáltatók válnak fizetésképtelenné egy-egy nagyobb cég összeomlása miatt.
A tavaly összesen 33,762 ezer cég ment csődbe Németországban, a 2008-as 29 ezer után. A tavalyi első kilenc hónapban a csődök összesített száma 24.717 volt, ez 11,2 százalékos növekedés a tavalyi megfelelő időszakhoz képest.
A cégcsődök következtében előálló követelések összesítve 75,2 milliárd eurót tettek ki az első kilenc hónapban, ami máris jóval meghaladja az eddigi rekordot: a követelésállomány szempontjából az eddigi csúcsévnek számító 2002-ben egész évben is csak 61,5 milliárd euró volt az összesített követelésállomány.
(MTI)
Globál Nógrádi Györggyel – Színt vallottak a brüsszeli politikusok
