Maradt a nyolcpontos Inter-előny + Képriport

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Hétközi fordulóval nyitották az új évet az olasz élvonal labdarúgócsapatai. A listavezető Inter 1–0-ra nyert a Chievo otthonában, ám egy kulcsjátékosa, Cristian Chivu súlyos koponyatörést szenvedett, meg is kellett műteni, s ez némileg árnyalta a kék-feketékért szorítók boldogságát. Az őt üldöző Milan és Juventus is győzött, miként Koman Vladimir együttese, a Bari is, a magyar középpályás ugyan ott volt a keretben, de nem jutott lehetőséghez.

Pintér Patrick
2010. 01. 07. 8:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyarányú győzelmet aratott a Siena otthonában a Fiorentina, amely ezzel feljött a hetedik helyre, s ugyanígy tett a Lazio is hazai pályán a Livorno ellen (két gólt a héten igazolt Floccari lőtt), jutalma két hely előrelépés lett. Luca Toni bemutatkozott a Romában, csapata 2–2-t játszott Cagliariban úgy, hogy a 90. percben még 2–0-ra vezetett, ám a szárd csapat López 91., Conti 93. percben szerzett góljával az egy pontot mégis otthon tartotta. Koman Vladimir nem jutott szóhoz, csapata, a Bari így is nyert az Udinesét fogadva, s egy helyet előrelépve már a nyolcadik a tabellán. A Napoli a Parma botlását kihasználva pedig felkúszott a negyedik pozícióba.

 

Eredmények:

Chievo–Internazionale 0-1 (Balotelli)

Siena–Fiorentina 1-5 (Maccarone 11-esből, illetve Gilardino 2, Kröldrup, Santana, Mutu)

Catania–Bologna 1-0 (Spolli)

Cagliari–Roma 2-2 (Lopez, Conti, illetve Pizarro 11-esből, Perrotta)

Atalanta–Napoli 0-2 (Qualiarella, Pazienza)

Sampdoria–Palermo 1-1 (Cassano, illetve Cavani)

Bari–Udinese 2-0 (Meggiorini, Barreto)

Lazio–Livorno 4-1 (Floccari 2, Rocchi, Kolarov 11-esből, illetve Bergvold)

Parma–Juventus 1-2 (Amoruso, illetve Salihamidzic, Castellini – öngól)

Milan–Genoa 5-2 (Borriello 2, Ronaldinho 11-esből, Thiago Silva, Huntelaar, illetve Sculli, Suazo)

 

Az élmezőny:

1. Internazionale 42 pont

2. Milan 34

3. Juventus 33

4. Napoli 30

5. Roma 29

 

A góllövőlistát a 11 gólos Di Natale (Udinese) vezeti.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.