Optimista Ázsia

Ázsiában még szerdán is tartott az év eleji optimista hangulat, a főbb piacokon erősödtek a mutatók annak ellenére, hogy a Wall Street-ről kevés iránymutatást kaptak a keddi lanyha kereskedés után.

MNO
2010. 01. 06. 7:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az amerikai határidős indexek kis gyengülést jeleztek szerdán kora reggel, Európa is némi visszalépéssel kezdhet a keddi vegyes zárás után. A befektetők várják a pénteken ismertetendő amerikai foglalkoztatási adatokat, amelyek alapján tisztább képet kaphatnak az amerikai gazdaság állapotáról.

Tokióban a 225 válogatott részvényt tartalmazó Nikkei mutató az előző napi emelkedés után ismét 15 havi csúcson zárt elsősorban a kedden ismertetett kedvező amerikai makroadat, az ipari rendelések hatására. Főként a bankok részvényeinek árfolyama emelkedett. A mutató 0,5 százalékkal 10.731,45 pontra nőtt záráskor. A hongkongi Hang Seng index ekkor 0,9 százalékos nyereséget jelzett, a sanghaji összetett mutató 0,3 százalékkal emelkedett, a szöuli Kospi minimális, 0,87 százalékos emelkedéssel zárt.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.