A jelenség okairól beszélt a németországi hofheimi Vitos klinika igazgatója a Die Welt című lapnak. Véleménye szerint többek között a tetemesen megnövekedett hasisfogyasztás okolható a pszichés megbetegedések terjedéséért. Közölte, hogy a marihuána (cannabis) élvezése gyakoribb a fiatalok körében, mint az alkoholizálás. Azonban a rendszeres korai alkoholfogyasztás is nyomokat hagy a gyermeki agyban.
A megbetegedések további oka a családok helyzete. Manapság sok szülő egyre kevésbé képes felismerni a gyermek problémáit, pláne segíteni azok megoldásában. A pszichikai rendellenességek gyakorisága a szociális helyzettől is függ, a gyerekek számával pedig emelkedik – fejtette ki a gyermekpszichológus. A szegényebb rétegek érintettebbek.
A szülőknek reagálniuk kellene, ha a gyerek iskolai nehézségekkel küzd és visszavonul a családi élettől. Meyer azt tanácsolja, hogy ilyenkor mindenféleképpen le kell ülni beszélgetni a gyermekkel. Tapasztalata szerint gyakran hiányzik ez a lépés, és a szülők sok mindennel fordulnak szakemberhez, amit pedig családon belül is el lehetne intézni. A németországi gyermekek és fiatalok tíz-húsz százalékánál keletkezik 18 éves korig „gyermekpszichiátriai zavar”. Csupán egyötödük részesül kezelésben, és közülük is csak minden második megfelelő módon.
(MTI)

2024-ben is növekedett Európa egyik legnagyobb étrend-kiegészítő gyártója, a magyar tulajdonú BioTechUSA