Újabb bankos csalók kérték az adatokat

Ismeretlen személyek hétfőn e-mailben kíséreltek meg bankkártya-adatokat megszerezni a CIB Bank nevében.

MNO
2010. 01. 04. 17:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pénzintézet közleményében hangsúlyozza: sem a banki honlapot, sem a banki internetes rendszert nem érte támadás, a tettesek véletlenszerűen küldtek el nagy mennyiségű elektronikus levelet, nem fértek hozzá a bank ügyfél-adatbázisához.

A CIB Bank haladéktalanul intézkedett az álhonlap eltávolíttatásáról, értesítette a hatóságokat, valamint feljelentést tesz a rendőrségen a társaság nevével való visszaélés miatt. A félrevezető honlapot ezt követően sikeresen letiltották, az már nem elérhető – közölte a pénzintézet. Hozzáteszik: a levél szövegének rossz megfogalmazásából azt valószínűsítik, hogy külföldi elkövetők állhatnak a háttérben.

A bank tájékoztatásában ismét figyelmezteti ügyfeleit, hogy semmilyen esetben nem kéri sem e-mailben, sem SMS-ben az ügyfél azonosítóit, és nem is szólítja fel ezek megadására vagy megváltoztatására. „Honlapunkon már több éve figyelmeztetjük ügyfeleinket az ilyen jellegű támadások lehetőségére, és tájékoztatjuk őket a védekezés lehetőségeiről” – fűzik hozzá.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.