Az április 30-ig tartó játékba április 20-ig bármikor beszállhatnak az érdeklődők, eddig 300-350 diák regisztrált – közölte Pócs Gergely, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Üzleti Tudományok Intézetének munkatársa az MTI-vel.
A tőzsdejáték első fordulója 2009 őszén futott Hírbróker néven, ezen országszerte 42 felsőoktatási intézmény 125 karának 1828 hallgatója vett részt. A diákok megismerkedtek azzal, hogy mely hírforrások segítségével hozhatnak megalapozott döntéseket a tőkepiaci befektetésekről. A február 8-án indult második menetben azonban már saját, valós pénzükkel játszhatnak a vállalkozó kedvűek.
A sikeresség feltétele a hozam, nem számít, hogy mennyi pénzt tesz bele a diák, hiszen öt-tízezer forinttal is ki lehet alakítani olyan portfóliót, amellyel már értelmesen lehet kereskedni. A hozamot százalékosan számolják, nincs összeghez kötve a nyerési esély. Bárki vehet ki, rakhat be pénzt a játék folyamán, akár a való világban, és a hozamot a mindenkori betét összegéhez képest számolják. A legnagyobb hozamú játékos házibulit kap ajándékba, italokkal és hostessekkel. A szervezők díjazzák a legkiegyensúlyozottabb befektetőt, a legeredményesebb „certifikátort”, a legsikeresebb csapatot, valamint a legtöbb és legeredményesebb tőzsdézőt magáénak tudó felsőoktatási intézményt is. A csapatokat az egyéni eredmények alapján díjazzák, a győztes csapat egy raftingkirándulást kap, a legsikeresebb felsőoktatási intézmény pedig vándorkupát vehet át.
(MTI)