A szövetség szerint a május elsején hatályba lépő „pókertörvény” – a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény – mellett a nyerőgépek üzemeltetőire kirótt, évek óta fokozatosan növekedő terhek is a magyar szerencsejáték-ipart hozzák egyre lehetetlenebb helyzetbe. „Az ágazat recessziója a pénznyerő automaták játékhelyenkénti tételes adójának 2005. évi 100 ezer forintra történő emelésével kezdődött, ami a szervezők jelentős részét veszteségessé tette” – olvasható a közleményben. 2009-re már a vállalkozók több mint felénél a bevétel csak az üzemmenet fenntartására volt elég, ez pedig azt eredményezte, hogy 2009-ben az országban lévő mintegy 20 000 játékteremből már csak 15 000 rendelkezett engedéllyel.
A kártyatermek, a játéktermek, a legálisan üzemelő nyerőgépek számának zuhanása amellett, hogy a szervezők bevétele és így a befizetett adó csökkenését hozza magával, ezres nagyságrendű negatív munkaerőpiaci hatással is jár – idézi a közlemény Schreiber Istvánt, a Magyar Szerencsejáték Szövetség elnökét, aki szerint ez az illegális játékszervezést is ösztönzi. Az elnök bízik benne, hogy az új kormány világos koncepció mentén rendezi az iparág ügyeit, és megállítja az évek óta tartó eróziót.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség a szerencsejáték-ipar kisvállalkozóit tömörítő érdekvédelmi szervezet. A szövetségnek több mint 300 vállalkozás a tagja, melyek együttesen a magyarországi pénznyerő automaták több mint 60 százalékát üzemeltetik. A tagvállalatok éves költségvetési befizetése 70-80 milliárd forint.
(MTI)

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros