360 millió forintos adócsalás írható a számlájukra

Több száz millió forintos adócsalást lepleztek le a pénzügyőrök Észak-Magyarországon: egy Nógrád megyei betéti társaság 2007-ben és 2008-ban több mint kétmilliárd forint értékben bocsátott ki számlákat, ezek áfatartalmát azonban nem fizette be – közölte Szabó Zsolt ezredes hétfői sajtótájékoztatóján, Miskolcon.

MNO
2010. 05. 03. 10:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fűrészáru és cement forgalmazásával foglalkozó, romhányi székhelyű bt. számlájára 360 millió forintos adócsalás írható, a társaság vezetőjét hétfőn meggyanúsították – mondta a Vám- és Pénzügyőrség Észak-magyarországi Regionális Parancsnokságának vezetője.

Sipos Jenő, a vám- és pénzügyőrség szóvivője közölte: tavaly 39 245 jogsértő cselekményt derítettek fel, összesen 125 milliárd 210 millió forint értékben, ez az összeg csaknem 40 százalékkal haladja meg az előző évit.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.