A fürdőtenderen dolgozik Hagyó kedvenc ügyvédi irodája + Videó

Tagadja Hagyó Miklós kedvenc ügyvédi irodájának alapítója, hogy részt vett volna annak a cégnek az alapításában, amely több mint 19 millió forintért mérte fel a BKV fénymásolóinak állapotát 2007-ben. A kedden előállított, majd szabadon engedett Horváth Iván a rendőri gyanúsítás ellenére azt állítja: nincs köze az ügyhöz. Az ügyvédi irodával közben már szerződést bontott a BKV, a fővárosi fürdővállalatnál azonban még milliókért oszt tanácsot a cég.• Előállították Hagyó „házi” ügyvédjét + Videó

MNO
2010. 05. 06. 19:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a hírTV összeállítását!


Továbbra is tagad Hagyó Miklós kedvenc ügyvédi irodájának vezetője. Horváth Ivánt azzal gyanúsítják, hogy részt vett annak a cégnek az alapításában, majd eltüntetésében, amely több mint 19 millió forintért mérte fel a BKV fénymásolóinak állapotát 2007-ben. „2005 évben dolgoztunk utoljára két ingatlan adásvételi ügyében az Optimismo részére, azóta nem végeztünk nekik munkát. A fénymásolóüzlethez közünk sem volt. A gyanú szerint én bírtam rá a vezérigazgató urat a szerződés megkötésére, amit jelenleg is tagadok, ugyanis nincs hozzá közöm” – nyilatkozta a hírTV-nek telefonon Horváth Iván, a HDL Ügyvédi Iroda ügyvédje.

Hagyó Miklós fénykorában a HDL rendszeresen dolgozott a Fővárosi Közterület-fenntartónak és a Fővárosi Fürdőigazgatóságnak is. „A HDL Ügyvédi Iroda jelenleg is dolgozik a fürdőtenderrel kapcsolatban, azonban a rendőrség erről a témáról nem kérdezett engem” – nyilatkozta Horváth Iván.

A hírTV úgy tudja, a Horváth, Dóczi & Lehmann Ügyvédi Iroda készítette elő a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. több közbeszerzését, így a milliárdos beléptetőrendszer telepítésére kiírt pályázatot is. A hírTV Célpont című műsora azonban tavaly feltárta: a közbeszerzést kétszer is irányítottan írták ki. Kiderült, az egyik pályázó, a Navigátor Zrt. munkatársa részt vett a tender szövegezésében, majd egy másik pályázó bevallotta egy titkos hangfelvételen: sikerük esetén 140 milliót kell visszaosztani a városházára. A pályázatot végül egy Wallis-közeli cég nyerte, amit később megvásárolt a már említett Navigátor Zrt. Bár ebben az ügyben is nyomozás indult, Horváthék a fővárosi fürdővállalatnak még oszthatnak tanácsokat, a BKV-nak viszont már nem.

A BKV-nak három szerződése volt az ügyvédi irodával, egyet 2007-ben kötött még Antal Attila, és kettőt 2008-ban Balogh Zsolt. Ezeket a szerződéseket a BKV felmondta. „Miért mondta fel?” – kérdezte meg a hírTV a BKV. Zrt. kommunikációs vezetőjét. Székelyné Pásztor Erzsébet az alábbi választ adta: a szerződések szerint egyik félnek sem kell megindokolnia a felmondási szándékot, a BKV úgy ítélte meg, hogy a továbbiakban nem kíván igényt tartani ennek az ügyvédi irodának a munkáira.

A BKV korábban háromszor újította meg együttműködését az irodával, és több mint 90 milliót fizetett a cégnek.

(hírTV)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.