Az amerikai központi tartalékbankrendszer első embere úgy tájékoztatta a szenátus bankügyi bizottságának tagjait: az európai pénzügyi válság terjedésének megakadályozásához szükség volt arra, hogy a Fed devizacsere-ügyletek keretében dollárral lássa el az Európai Központi Bankot és több külföldi központi bankot az esetleges dollárlikviditási feszültségek enyhítésére.
Richard Shelby szenátor a zárt ajtók mögötti meghallgatás után azt mondta, szerinte a felújított devizacsere-ügyletek nem jelentenek gyógyírt. „Kemény a helyzet, ez nem gyógyír, vagy megoldás, ez egy nagy sebtapasz” – fogalmazott. Bob Corker, a bizottság egy másik tagja a sajtónak azt mondta, hogy a szenátorok nem nagyon ellenkeztek a felújított devizacsere-ügyletek miatt.
Bernanke tájékoztatást adott az európai pénzügyi válság részleteiről, egyben biztosította a szenátorokat az amerikai központi bank biztonságáról.
(MTI)
Fontos változások jönnek az örökbefogadásnál + videó















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!