A Magyar Vöröskereszt 39. alkalommal szervezi meg felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyét. A szombati döntőben 58 csapat csaknem 300 versenyzője ad számot társadalmi és elsősegélynyújtási ismereteiről, a versenyre Erdélyből és Lengyelországból is érkeztek résztvevők – közölte a Magyar Vöröskereszt Sajtóirodája pénteken az MTI-vel.
A szimulációs gyakorlatokon gyermek, ifjúsági és felnőtt kategóriákban mérkőzhetnek meg a vállalkozó kedvűek, akiknek 20 állomásos körpályán kell teljesíteniük a feladatokat. A versenyzők mellett 40 önkéntes segítő, baleseti imitátor, 20 vöröskeresztes elsősegélynyújtó koordinátor és az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) 40 dolgozója vesz részt. A versenyzők felkészültségét az OMSZ képviselői értékelik a gyakorlati állomásokon.
Az európai megmérettetésen a győztes felnőtt csapat képviseli Magyarországot július 8-11. között Belgrádban.
Egyes statisztikák szerint a hazai lakosság kevesebb mint 2 százaléka tud szakszerűen elsősegélyt nyújtani, tehát ha baj történne, akkor csak minden kétszázadik ember tudna segítséget nyújtani. A versengés célja az elsősegélynyújtók elméleti tudásának, gyakorlati ismereteinek fejlesztése, a társadalmi segítségnyújtás és elsősegélynyújtás népszerűsítése, a humanitárius szemléletmód terjesztése.
(MTI)
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné és azt Ukrajnának adná + videó














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!