A vádlottak közül egyet ítélt életfogytig tartó szabadságvesztésre a bíróság, további nyolc vádlott kapott tíz év vagy annál hosszabb időtartamú szabadságvesztést. A letöltendő szabadságvesztésre ítélt vádlottak közül tucatnyinak csak néhány hónapra kell büntetés-végrehajtási intézetbe vonulnia, mert az előzetes letartóztatás során büntetésük jelentős részét letöltötték.
Mivel egy vádlott ügyét elkülönítették, 40 vádlott ügyében hozott ítéletet a bíróság: a letöltendő szabadságvesztések mellett további hat vádlott szabadságvesztését próbaidőre függesztette fel, hét vádlottat pedig részben, illetve egészében felmentett az ellene emelt vád alól.
A rendelkező rész felolvasását követően nyolc vádlottat előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság a kiszabott szabadságvesztésre tekintettel.
(MTI)
Orbán Viktor: Az Európai Néppárt a „vezető háborús párt”















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!