A Tolna Megyei Védelmi Bizottság a gemenci erdő vadállományának védelmében döntött így, a korlátozás visszavonásig érvényes – írta közleményében a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője. A Dunán levonuló árhullám a 21 ezer hektáros gemenci erdő túlnyomó részét elárasztotta. Veszélybe kerültek a vadállomány pihenésére szolgáló védett helyek, így az állatok egyebek mellett az 55-ös út és az a mellett haladó vasúti pálya töltésén keresnek menedéket. Az útszakaszon óránkénti 60 kilométeres sebességkorlátozást rendeltek el. A katasztrófavédelem azt kérte a közlekedőktől, hogy Szekszárd és Baja között az 55-ös út helyett használják az M9-es és az 51-es utat.
(MTI)
Nem érdemes halogatni az ügyintézést, a kormányablakok és a kormányhivatalok korlátozott nyitvatartással dolgoznak az ünnepek között















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!