Az FBI szerint a terroristák ezzel egyrészt a közösségek megfélemlítésére törekszenek, másrészt pedig ha valaki jelenti a kirívó táskát – ami pedig az Egyesült Államokban valószínű –, a bekövetkező kiürítés során megfigyelhetik a hatósági szervek ilyen esetben szokásos mechanizmusait (menekülési útvonalak stb.), ami pedig hasznukra válhat, amikor majd éles töltetű táskát hagynak a helyszínen.
Biztonsági szakértők szerint nem feltétlenül kell terroristák terveit látni a megnövekedett hívások mögött, egyszerűen arról lehet szó, hogy az emberek az utóbbi hónapok eseményei után érzékenyebbek a gyanús táskákra.
(ABC News)
Nem érdemes halogatni az ügyintézést, a kormányablakok és a kormányhivatalok korlátozott nyitvatartással dolgoznak az ünnepek között















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!