Ázsiában a csütörtöki nagy erősödést követően a profitkivét és a kivárás volt a jellemző. A befektetők a hét legfontosabbnak tartott makrogazdasági adatára, az amerikai munkanélküliség májusi alakulásáról szóló jelentésre várnak, amelytől eligazítást remélnek arról, hogy beindult-e a fenntartható bővülés a világ legnagyobb gazdaságában .
Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,2 százalékkal 9.859,46 pontra csökkent. Hongkongban a Hang Seng 0,3 százalékkal gyengült, és visszaestek a tajvani, malajziai, szingapúri és ausztráliai tőzsdeindexek is. A kivétel a dél-koreai Kospi, amely 0,3 százalékkal erősödött. A vezető nyugat-európai tőzsdéken elemzők szerint pénteken folytatódhat a hét egészére jellemző erősödés, a vezető indexek azonban a kivárásra berendezkedő befektetők tartózkodása miatt szerény mértékben emelkedhetnek. A londoni FTSE-100 index 0,1 százalékkal, a frankfurti DAX-30 mutató 0,5 százalékkal, a párizsi CAC-40 egyaránt 0,4 százalékkal erősödhet nyitáskor.
Az ázsiai tőzsdezáráskor az euró némileg erősödött, a – közép-európai idő szerinti – csütörtök esti 1,2161 dollárról 1,2174 dollárra emelkedett. A kőolaj ára az ázsiai kereskedésben csökkent, a WTI olajfajta hordója 74,31 dollárba került a tőzsdezáráskor, ami 30 centtel kevesebb az előző napinál. A Brent könnyűolaj hordónkénti ára 20 centtel 75,21 dollárra csökkent.
(MTI)

A D-vitamin-hiány komolyabb károkat okozhat, mint gondolnánk