A látszólag szabályos adóbevallások mindegyikében 350 ezer forint körüli összeget kértek vissza – közölte Gulyás Bernadett. Az APEH a visszaigényelt összeg 75 százalékának megfelelő adóbírságot szabott ki és büntetőfeljelentést tett.
Mint a sajtószóvivő elmondta, a bevallások tulajdonosai az ellenőrzésre felkészülten érkeztek. Az elvárt munkáltatói igazolás mellett ugyanis bemutatták a munkaszerződéseiket és azt a nyilatkozatot is, amelyben azt kérték a munkáltatótól, hogy az adóelőleg számításakor 36 százalékos adókulcsot alkalmazzon és ne vegye figyelembe az adójóváírást sem, vagyis a lehető legtöbb adóelőleget vonja le. Ez az igény meglehetősen szokatlan olyanoktól, akik a piackutatói foglalkoztatásuk előtt – az adóhatóság adatai szerint – jövedelemmel nem rendelkeztek, illetve egy részük már huzamosabb ideje regisztrált álláskereső – tette hozzá Gulyás Bernadett.
Közlése szerint az érintettek elfeledkeztek arról, hogy az alkalmazottak bejelentését is az adóhatóság kezeli, s a hivatalnak lehetősége, sőt kötelessége összevetnie a kiutalást kérő bevallásokat ezekkel az adatokkal. Így derült ki, hogy a megjelölt betéti társaságtól bejelentés, adatszolgáltatás nem érkezett és a járulékbevallásokban sem jelennek meg az állítólagos alkalmazottak.
A betéti társaságnál elrendelt adóellenőrzés során a visszaigénylők által bemutatott iratokat az adóhatóság munkatársai nem találták meg. Emellett több közvetett bizonyíték is arra utal, hogy tényleges foglalkoztatás, adóelőleg levonása nem történt. A valótlan adóbevallás és az annak alátámasztására bemutatott valótlan iratok miatt az APEH a kiutalást megtagadta – közölte Gulyás Bernadett.
(MTI)

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros