Összegzése szerint estére országosan 4427 volt a kitelepítettek száma, közülük Borsodban 3622 ember vár még a hazatérésre. Az országban 4700-an dolgoznak a védekezésben, Borsodban 3700-an, többnyire szivattyúznak és fertőtlenítenek, mivel a közvetlen veszélyhelyzet már elmúlt.
Dobson Tibor közlése szerint Borsodban hat településen nincs ivóvíz, Arnóton, Aszalón, Sajósenyén, Szikszón, Edelényben és Sajóvámoson. Ezekre a településekre lajtos kocsival hordják a vizet, valamint palackos és zacskós vizet visznek.
Az országban immár csak két települést zár körül a víz, Tornaszentandrást és Tornabarakonyt csak traktorral, illetve teherautóval lehet megközelíteni.
A szóvivő elmondta, hogy a Duna alsó szakszán erősítik a gátakat, ugyanez a feladat a Közép-Tisza vidékén is, Szolnoknál a jövő kedden várhatóan 10 méterrel tetőzik a folyó. Dobson Tibor közölte, hogy pénteken jelentést tesz a szakminiszternek, majd visszatér eredeti szolgálati helyére, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokságra (FTP).
(MTI)
Brüsszel és a végletek hete – háború, migráció, terror















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!