Az elemzés bemutatja, hogy a főváros egyes területein és a vidéki városokban milyen lakástípusokat kerestek két éve – a válság előtt – és milyenekre van igény napjainkban.
Például Budapest II. és XII. kerületében a tégla szerkezet és a csendes környék a favorit változatlanul, viszont a 70 négyzetméteres elvárt alapterület 20 négyzetméterrel kisebb lett. Szentendre környékén a válság előtt a 800 négyzetméteres telken álló 130 négyzetméteres családi ház volt a keresett, 35-40 millió forintos áron. Ma már elég a 400 négyzetméteres telek, és az ikerház is, de ne legyen drágább 25-30 millió forintnál. Kaposváron a 9-10 millió forintos, egyedi fűtésű téglaházakat keresték leginkább két éve, ma ugyanezt 7-8 millió forintért akarják megvenni. A legnagyobb értékvesztést a paneles lakások szenvedték el.
Például a főváros XI. kerületében a 60-80 négyzetméteres panellakások árai 20-25 millióról estek 16-18 millió forintra. Győrben az átlagos panellakás ára 9 millióról csökkent 6,5-8 millió forintra.
A leginkább válságálló lakások a városközpontokhoz közeli, kisebb lakások. Például Budapest belvárosában – az V., VI. és VII. kerületben – jó állapotban lévő házban az utcai lakásokat változatlanul 15-20 millió forintért keresik.
Sopronban a kétszobás, 50 négyzetméteres, egyedi fűtésű, felújított lakások 12-13 millió helyett 11-13 millió forintért kaphatók.
(MTI)

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben