Nyolcvan dolgozónak nem fizettek bért Diósgyőrben

Nyolcvan dolgozójának nem fizetett bért a Diósgyőri Öntöde Kft. – írta pénteki számában az Észak-Magyarország.

MNO
2010. 06. 25. 9:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eddig harminckét jogerős fizetési meghagyást bocsátott ki a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Munkaügyi Bíróság a Diósgyőri Öntöde Kft. egykori dolgozóinak kérésére, akik így próbálnak hozzájutni elmaradt munkabérükhöz.

Tománé Szabó Rita, a megyei munkaügyi bíróság elnöke a napilapnak úgy nyilatkozott: a Diósgyőri Öntöde Kft. dolgozói a fizetési meghagyások mellett három munkaügyi pert kezdeményeztek a cég ellen. A társaság vezetése érdemi válaszokat hétfőre ígért.

Ha a cég felszámolása elkezdődne – egyelőre erre utaló adatokat nem találtak –, a végrehajtó a felszámolóbiztossal tudna egyeztetni a dolgozói követeléseket illetően, aki a bérgarancia alapból lehívhatná a szükséges összeget – olvasható az Észak-Magyarországban.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.