Az aláírók között van mások mellett Mécs Imre volt országgyűlési képviselő, Dornbach Alajos jogász és Heller Ágnes filozófus. A magukat összefoglaló néven „budapesti polgároknak” nevező kezdeményezők úgy fogalmaznak, ők pártpolitikától független főpolgármestert akarnak, és Gegesy Ferenc Ferencváros polgármestereként már bebizonyította, „fontosabb neki a helyben élők érdeke, mint a pártakarat”.
Az aláírók remélik, hogy a polgármester elfogadja a kezdeményezést és vállalja a jelöltséget. Ezenfelül pedig „a két demokratikus pártot” arra kérik, hogy Gegesy Ferencet, „a mindkettőjüktől egyenlő távolságra lévő jelöltet” támogassák. Szerintük ugyanis a két párt jelöltjeinek nincs, míg a ferencvárosi polgármesternek van esélye arra, hogy megválasszák – olvasható az interneten szerda hajnalban közzétett kezdeményezésben.
Nem akar főpolgármester lenni Gegesy
Gegesy Ferenc nem akar Budapest főpolgármestere lenni, Ferencváros polgármestere szeretne maradni az őszi önkormányzati választás után is.
Nem tartja megvalósíthatónak, hogy induljon a főpolgármesteri posztért – fogalmazott az MTI-nek Gegesy Ferenc csütörtök délután. A IX. kerület polgármestere ezzel arra a civil kezdeményezésre reagált, amelynek az a célja, hogy ő is főpolgármester-jelölt legyen. Gegesy Ferenc elmondta, hogy már elfogadta a Ferencvárosi Lokálpatrióta Egyesület felkérését, és az ő jelöltjükként indul ősszel a ferencvárosi választáson. Nagy megtiszteltetésnek tartja a kezdeményezést, de a főváros „nagyobb feladat, amelyhez több felkészülés kellene” – tette hozzá. Az ő főpolgármester-jelöltségét támogatók közül sokan nem ferencvárosi lakosok; nagyon örül annak, hogy távolról is ilyen jónak minősítik a tevékenységét – fogalmazott.
(MTI)
"Minden rendes országban van" – A vagyonadó bevezetése mellett kardoskodott Bod Péter Ákos















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!