Úgy fél éve nincs gazdája a háznak, azóta éjszakánként üvegcsörömpölésre és a bontás zajaira ébrednek a szomszédok. Volt már, hogy szóltak, nem kellene széthordani a másét, erre az lett a felelet, hogy a kapujukba borítottak pár talicska szemetet – meséli egy szomszéd a megyei internetes oldalnak, aki kérte: ne jelenjen meg a neve, mert fél a bosszútól. Kiskunhalas alsóvárosi részén, a Fecske utcában egy saroktelken éktelenkedik a valaha gondosan karbantartott, kétemeletes, kétgenerációs ház. Az egykori tulajdonos, egy idős hölgy évekkel ezelőtt egyedül maradt és mivel félt a környéken élő csirkefogóktól, inkább eladta a házat. Az ingatlant hitelre vásárolta meg egy férfi, sokáig albérlők lakták, majd miután a tulajdonos nem tudta fizetni a törlesztőrészleteket, a bank elvette tőle a házat.
Az elhagyatott, félig elhordott ingatlanba bárki bemehet. A nyílászárókat, az aknafedeleket is elvitték, csakúgy, mint az erkélyek korlátainak nagy részét. A szobák falát emberi ürülékkel kenték be, a padlót is szemét és bűzölgő kupacok borítják. „Nincs vécéjük sem ezeknek, ide járnak üríteni, vagy oda hátra az út mellé. Amíg meg nem nőtt a bokrunk, minden reggel letolt nadrágokból elővillanó micsodákat láttam, nem emberi ez!” – mondta felháborodva az utca egyik lakója. „Múltkor a gázcsöveket és a gázórát lopták el, meg a bojlert: majd megszakadt egy tizenéves suhanc, mire kirángatta az utcára” – mondta el egy szemtanú. A szomszédok már a rendőrségen is jártak, de ők csak a tulajdonos feljelentésére vizsgálódhatnak, a környéken lakók csak csendháborításért tudnak bejelentést tenni, ha zavarja őket a zaj.
„A rendőrségre nem érkezett még bejelentés ezzel az üggyel kapcsolatban. Várjuk a tulajdonos megkeresését, hogy lépni tudjunk” – mondta Farkasné Wodring Zsuzsanna, a halasi rendőrkapitányság szóvivője. A lap megkérdezte a városi cigány önkormányzat vezetőjét, Rostás Lászlót is, hogy az általuk kiépített utcabizalmi rendszer miért nem jelent megoldást erre a problémára. „Nem ülhet a ház előtt mindig az utcabizalmi, meg mi nem is tudhatjuk, hogy akik viszik az értékeket, azok jogosan teszik-e, vagy sem” – mondta a cigány vezető.
A szomszédok már nagyon nehezen viselik a megoldhatatlannak tűnő helyzetet. Az „ellopott” házzal határos ingatlan tulajdonosa retteg: ha elbontják a melléképületet is, akkor az ő portája védtelen marad, bárki bármikor bemehet anélkül, hogy észrevennék. Már így sem mernek elmenni egyszerre otthonról, mert félő, hogy mire visszaérnek, nem lesz kerítésük – mondta a kertszomszéd.
(baon.hu)
Ezeket vásároljuk karácsonykor, a tavalyihoz képest többet költünk ajándékra














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!