Gyengült a forint

Viszonylag stabil devizapiaci környezetben gyengült a forint pénteken. Az eurót délután 16 órakor 284,40 forinton jegyezték, szemben a délelőtti 283,04 és a csütörtök délutáni 283,15 forintos árfolyammal.

MNO
2010. 08. 27. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A főbb deviza keresztárfolyamok viszonylag stabil mozgása mellett a forint kora délután kezdett hirtelen gyengülni. Délelőtt még 283,00 és 283,60 forint között mozgott a jegyzés, kora délután viszont 285 forint fölött is jegyezték az eurót. Mindeközben nem következett be lényeges változás sem az euró/dollár, sem az euró/svájci frank árfolyamban.

A devizapiaci kereskedők nem találtak konkrét okot a forint hirtelen gyengülésére, azt egy esetleges nagyobb ügylet lehetséges hatásával, illetve azzal magyarázták, hogy a hétfői londoni bankszünnap miatt a befektetők nem akarnak forint pozíciót tartani.

A forint a dollárral szemben is gyengült, a dollárt délután 224,01 forinton jegyezték 1,2697 dolláros euró árfolyam mellett a csütörtök délutáni 222,64 forint és 1,2726 dollár/euró után. A svájci frank árfolyama 218,05 forintra emelkedett a csütörtöki 217,49 forint után, de kora délután ennél magasabban, kevéssel 219 forint fölött is jegyezték a frankot. Száz japán jen 263,25 forintot ért az előző napi 263,31 forint után.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.