Az Egyesült Államokkal szomszédos Tamaulipas állam halottkémi intézete bejelentette pénteken, hogy a 72 áldozatból sikerült megállapítani 31 halott személyazonosságát: 14 bevándorló hondurasi, 12 el salvadori, négy guatemalai és eddig csak egy halott brazil, és egyetlen mexikói sincs közöttük. Az egyetlen életben maradt ecuadori áldozattól tudták meg a hatóságok, hogy azért haltak meg az illegális bevándorlók, mert egyikük sem akart bérgyilkosnak állni a Zétáknak nevezett bérgyilkos kartellhez. A nevezett kartell idén márciustól önállósította magát az Öböl-kartelltől.
A guatemalai külügyminisztérium szóvivője elárulta az El Universal tudósítójának, hogy az egyik guatemalai áldozat szüleit telefonon felhívták és mexikói kiejtéssel követeltek 2000 dollárt fiuk kiszabadításáért. A spanyol El Mundo még három ilyen guatemalai váltságdíjról szerzett tudomást.
Két héttel a nemzeti ünnep, szeptember tizenhatodika előtt újra tombol az erőszak Mexikóban, akárcsak tavaly: akkor három gránátot dobtak a függetlenség kikiáltásának évfordulóját ünneplő tömegbe az elnök szülővárosának főterén, Moreliában. Mexikóvárosban az eddigi szokásokkal ellentétben az elnök idén nem szabad téren ünnepel, és máshol is rendkívüli biztonsági intézkedéseket kell foganatosítani az ünneplők érdekében is.
(eluniversal.com.mx, milenio.com, jornada.unam.mx, excelsior.com.mx – Mexikó, elmundo.es – Spanyolország, wikipedia.org)
Nyoma veszett a tömeggyilkossággal foglalkozó ügyésznek
Mexikóban egy nap után nyoma veszett annak az ügyésznek, aki megkezdte a nyomozást a kedden fölfedezett tamaulipasi vérengzés ügyében. Itt 72 külföldi és iratok nélküli bevándorló holttestét fedezte föl a hatóság, miután 22 kilométert vánszorgott az egyik életben maradott, egy 18 éves ecuadori fiatalember. Maga az elnök, Felipe Calderón volt kénytelen cáfolni az ügyész halálhírét, aki kérte, nyilvánítsák „csak” eltűnt személynek az igazságügyi minisztérium dolgozóját, Roberto Javier Suárez Vázquezt.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!