Vízen és szárazföldön mentenek – megújul a Magyar Vöröskereszt

Három mentőautóval és két vízi járművel újraindítja mentőszolgálatát a Magyar Vöröskereszt – közölte Habsburg György, a szervezet elnöke csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatón.

MNO
2010. 08. 26. 15:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európa Mentőszolgálattal karöltve újraindult, de az Országos Mentőszolgálat irányítása alatt végzett szolgáltatást öt hónap próbaidővel kezdik meg, de a vöröskereszt szeretné elérni, hogy 2011-től normatív támogatást kapjanak a működtetésre a központi költségvetésből – mondta Solymos Erik, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója.

Az eset- és rohamkocsik üzemeltetése autónként kétmillió forintos költséget jelent. Habsburg György beszámolt arról is, hogy az Egyesült Államok Fejlesztési Hivatalától (USAID) kapott 50 ezer dolláros árvízi adományból két mentőcsónakot vásárolt a szervezet. Az elnök elmondta, hogy a vöröskereszt árvízi segélyszámláján nagyjából egymilliárd forint gyűlt össze.

Eleni Tsakopoulos Kounalakis, az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövete a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a tavaszi, nyári árvizek után természetes volt a magyaroknak adott segítségnyújtás. Mint mondta, az Egyesült Államok minden évben körülbelül egymilliárd dollárt szán humanitárius segítésre világszerte.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.