Az MTI-hez eljuttatott közleményben a lépést az MNV a takarékos állami gazdálkodással és a hatékonyabb döntéshozatallal indokolja. A vezető testület jogkörét az egyes társaságoknál a vezérigazgató gyakorolja majd. A vezérigazgató a társaságot érintő valamennyi ügyben dönthet, ha az nem a közgyűlés hatáskörébe tartozik. Bizonyos esetekben vezérigazgató a döntést csak az ügydöntő felügyelő bizottság egyetértésével hozhatja meg.
Négy Volán társaságnál már augusztusban megtartották azokat a közgyűléseket, amelyen megszüntették az igazgatósági testületet – jegyzi meg a közlemény. A 100 százalékban állami tulajdonú Volánbusz esetében pedig csak alapítói határozatra van szükség a lépés megtételéhez.
A vagyonkezelő közleménye szól arról is, hogy felülvizsgálták a Volán társaságok ingatlangazdálkodását, és megállapították, hogy az egyes társaságok vagyonához viszonyítva az ingatlanok értéke nem jelentős.
A Volán cégek által nem használt ingatlanokat döntően 2003 és 2006 között értékesítették, amivel hozzájárultak a működés finanszírozásához. Tavaly a teljes portfolió, 24 társaság ingatlanértékesítésből származó bevétele 416 millió forint volt, az idei terv pedig 186 millió forint.
Az MNV a közleményben tudatja azt is, hogy minden egyes Volán cégnél ingatlanhasznosítási és gazdálkodási szabályzatot vezetnek be az év végéig, miután azokat a társaságok felügyelőbizottságai jóváhagyták. Ennek alapján ezek a közlekedési vállalatok egységes elvek alapján, az MNV Zrt. mint többségi tulajdonos elvárásainak megfelelően működhetnek.
(MTI)

Kémbotrány: Tseber Roland évek óta legyeskedik az ellenzéki pártok körül, de Magyar Péterhez került a legközelebb