Épül a Borvíz útja

A felmerülő gondok ellenére javában tartanak a Borvíz útja projekt kivitelezési munkálatai, amelynek során 14 székelyföldi település turisztikai infrastruktúráját újítják fel európai uniós finanszírozással.

MNO
2010. 09. 23. 8:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hargita Megye Tanácsa minden erejével azon dolgozott, hogy az illetékes minisztérium által készített, nagyon nehezen teljesíthető feltételeket támasztó licit ellenére is elkészüljön a projekt az érintett hat Hargita megyei településen: Tusnádfürdőn, Csíkszeredában (Zsögödfürdő), Borszéken, Gyergyóremetén, Szentegyházán (Homoródfürdő) és Székelyudvarhelyen (Szejkefürdő). Borboly Csaba tanácselnök szerint a fent említett közbeszerzési eljárás miatt épphogy sikerült megmenteni Borvíz útját, vele együtt a PHARE-alapokból lehívott eurómilliókat sok utánajárással.

„Nem adtuk fel, tovább kerestük a módját, hogyan tudjuk kivitelezni a projektet, és mondhatni vért izzadva sikerült elérnünk, hogy ha féléves késéssel is, de megépüljön a Borvíz útja” – közölte Borboly Csaba, aki szerint a beruházás mérföldkő Székelyföld turisztikai fejlesztésében.

A kivitelező konzorcium augusztus végén szerződést kötött a regionális fejlesztési minisztériummal a munkálatok határidejének október 30-ig való meghosszabbításáról, így addig be kellett volna fejezni az új sétányok, pihenőpavilonok építését, az ásványvízforrások és a fürdőmedencék korszerűsítését, illetve a közvilágítás meg az ivóvízhálózat javítását az érintett helységekben. A munkálatokat viszont a kivitelező nem tudja elvégezni a vállalt határidőig, ezért a Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztérium a munkavégzési szerződés újbóli meghosszabbítására készül. Ezt nyugodtan megteheti, ugyanis PHARE-alapból, azaz uniós pénzből finanszírozzák az összesen mintegy tízmillió euró értékű beruházást, és a tárca már korábban meghosszabbította az Európai Unióval kötött finanszírozási memorandumot 2011. június 30-ig.

A projektben Kovászna megyei települések is részt vesznek: Sepsiszentgyörgy (Sugásfürdő), Oltszem, Málnásfürdő, Előpatak, Sepsibükszád, Barót, Bölön és Kézdimartonos.

(uh.ro)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.