Kapaszkodót nyújtanak a sikeres, tartalmas élethez

A GE Foundation Nyíló világ középiskolai tehetséggondozó programja igazolja az összefogásban és az önkéntességben rejlő hatalmas lehetőségeket – jelentette ki a kormányszóvivő a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ózdon csütörtökön, a programhoz kapcsolódó partneri konferencián.

MNO
2010. 09. 16. 12:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ózdi, Olvasóként ismert impozáns épület színháztermében azok a fiatalok, diákok, pedagógusok találkoztak, akik vagy már résztvevői a 2002-ben indult programnak, vagy komolyan érdeklődnek az általa nyújtott lehetőségek iránt.

Nagy Anna köszöntőjében az elmúlt időszak Borsod-Abaúj-Zemplén megyei térséget sújtó árvízi eseményeire emlékeztetve úgy fogalmazott, hogy az árvíz, bár „elmos” mindent, levonul, és jöhet az újjáépítés. Azok a problémák viszont, amelyek az esélytelenséget – az iskolázatlanságot, a kitörési pont hiányát, a munkanélküliséget és az ebből eredő szegénységet – jelentik, „itt maradnak”. Ezek megoldásához kellenek programok, emellett civilek, emberek, akik apránként összerakják azt, hogyan lehet ebből kikerülni – tette hozzá.

Mint mondta, különösen fontos, hogy mindenki meg tudja találni azt a kapaszkodót, amely sikeres, tartalmas életet képes számára nyújtani. Közlése szerint éppen ez motiválta a kormányt is, amikor úgy döntött, hogy először Magyarországon megpróbálkozik a közigazgatási életpálya népszerűsítésével, és karrierexpót szervez szombaton, ahol esélyt ad a fiataloknak egy „erős starthoz”. „Nincs szomorúbb dolog a világon, mint az elpocsékolt tehetség” – idézett a kormányszóvivő Robert De Niro amerikai színész-rendező egyik filmjéből.

Üzleti tudást adnak


A Nyíló világ tehetséggondozó program – amelyet a General Electric (GE) amerikai multinacionális cég indított Magyarországon – célja elősegíteni egy nemzetközileg versenyképes, új értelmiségi generáció kialakulását a kevésbé fejlett északkelet-magyarországi régióban. Elsőként három városban, Ózdon, Kisvárdán és Hajdúböszörményben csatlakoztak hozzá oktatási intézmények, később a térség más településeinek – egyebek mellett Putnok, Tiszaújváros, Kazincbarcika, Sátoraljaújhely – középiskoláiból is kaptak lehetőséget a legtehetségesebb diákok.

A programban gyakorlati üzleti tudást szerezhetnek a tanulók, és jártasságra tesznek szert az üzleti angol nyelvben, saját kapcsolati tőkét építhetnek ki, illetve fejleszthetik üzleti készségeiket, hogy a diploma megszerzése után mindezzel bekapcsolhassák a térséget a magyar gazdaságba és a világgazdaságba.

A GE elsőként az ózdi József Attila Gimnázium, Szakközépiskola, Kollégium és Alapfokú Művészetoktatási Intézményben 2002 márciusában indította útjára az iskolai oktatást kiegészítő programot.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.