Helyi vállalkozók, intézmények, társadalmi és civil szervezetek, önkormányzatok vállalták, hogy hosszú távon, közösen gondolkodva biztosítanak kiugrási lehetőséget a térség nagy számú állástalanjának. A kistérségi foglalkoztatási paktumot alapító tagként 32 szervezet írta alá a Művelődési Központban, de további 20 partner jelezte csatlakozási szándékát a Barcsi Többcélú Kistérségi Társulási Tanácsnál.
Litauszkiné Migács Zsuzsanna munkaszervezeti vezető elmondta: céljuk, hogy minél több munkahelyteremtés kapcsolódjon a paktum működéséhez, valamint az a kapcsolat, amely a leghátrányosabb helyzetű térségek pályázatai kapcsán elindult, tovább folytatódjon. A paktum előírásai szerint 20 munkahelyet kell teremteni 2012 májusáig. „Ebben a foglalkoztatási paktumban vannak tervek és elképzelések, de a húsznak többszöröse az a munkahelyszám, amit valóban szeretnénk generálni – tájékoztatott Vucseta Balázs, a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ barcsi kirendeltség-vezetője. – A paktum egy kistérségi tanácsadó testülettel dolgozik, ami különböző szakembereket tömörít; többek közt adózásügyi, munkajogi, könyvelési, ergonómiai, környezeti, pályázatírási területen tud segítséget nyújtani.”
A foglalkoztatási paktumot ratifikálók azért dolgoznak, hogy az itt élők életminősége és a foglalkoztatottság javuljon. Mint mondták, a hetvenöt oldalas paktum nem cél, hanem eszköz. Arra szolgál, hogy a különböző forrásokat és lehetőségeket egymás mellé csomagolva programok kezdődjenek, munkahelyek teremtődjenek.
Kékes Ferenc, a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ általános főigazgató-helyettese szerint nem könnyű megtanulni az együttműködés kultúráját, de érdemes. Példaként a Somogy megyei foglalkoztatási paktumot említette, amely közel 400 munkahelyet hozott létre.
(sonline.hu)

Gyorshajtó rolleres – elképesztő sebességgel kapta lencsevégre a traffipax