Ellenállnak az elnyomott férfiak

A Tages-Anzeiger beszámol a hétvégi glattfeldeni antifeminista kongresszusról. A Frankfurter Allgemeine Zeitung a Saar-vidéki FDP-n belüli hatalmai harcokról tudósít.

2010. 11. 02. 9:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tages-Anzeiger (Tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilap Léteznek az emancipációnak vesztesei is című cikkében tudósít a rendkívüli titoktartás mellett Glattfeldenben szervezett antifeminista kongresszusról. A hétvége óta tudható, hogy az emancipációnak léteznek vesztesei, a férfiak általában válásuk alkalmával. Az általuk elmesélt történetek égbekiáltók. Például az egyik férfitől felesége halála után öt évre elvették a gyermekét. Miként egy hivatalnak elmagyarázta, mert a férfiak esetében automatikusan feltételezik, hogy alkalmatlanok a gyermek gondozására. „Amikor a csemetéjét végre visszakapta, akkor is rendszeresen ellenőrizte a gyámügy, hogy mikor vacsoráznak és pontosan mit. Megtörtént volna ez egy nővel?” – tették fel a költői kérdést.

A konferencia szervezője, René Kuhn számított a szélsőbaloldali csoportok zavarási kísérleteire, ezért a rendezvényt rendkívüli titoktartás mellett szervezték a Zürich kantonban fekvő Glattfelden egyik szállodájában. A politikai marketinget a Svájci Néppártnál tanuló Kuhn tisztában volt azzal, hogy szervezetének elnevezése az ellenoldalban felháborodást vált ki. S jól sejtette, a média és a baloldali csoportok azonnal ugrottak, mint a cirkuszban az idomított pudlik. Pedig egy rövid pillantás a honlapjukra elárulja, hogy ők nem a női választójog, hanem a meglévő igazságtalanságok felszámolására szerveződtek. A válási gyakorlatot érintő előadás rendkívül szakszerű volt, ahol elsősorban a mind parttalanabbá váló gyakorlatot bírálták. Ha az elvált férfiak érdekvédelmi szervezete vezetőjének nyilatkozata szerint Zürich kantonban mindössze az esetek 0,05 százalékában ítélik a gyermeket az apjának, az igencsak sokatmondó.

Ha a British Airways és az Air France gépein nem utazhat egy egyedülálló gyermek egy egyedülálló férfi mellett, mert azonnal a pedofília gyanújának teszi ki magát; ha egy rektornő Baselben bezár egy labdarúgópályát és találkozási övezetté alakítja azzal, hogy a fiúknak nem szaladgálniuk kell, hanem beszélgetniük, akkor az tény, hogy valamit komolyan félreértettek. S ha anyák büntetlenül használhatják a gyermekmolesztálás fegyverét a válásuk során, akkor arról tényleg beszélni kell. Hiszen a feminizmus azt jelenti, hogy valaki kimondott érzékkel rendelkezik az igazságtalanságok iránt. Emiatt be kell látni, hogy léteznek olyan változások, ami a férfiakat is áldozattá teheti. A diszkrimináció megállapításának jogát a nők nem bérelték ki maguknak – írja a cikk.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (Faz.net)

A konzervatív német napilap Közérdek és önfejűség című cikkében elemzi a Saar-vidéki liberálisok belső válságának hátterét. A párt bázisa háborog a Saar-vidéki FDP-ben, amióta Horst Hinschberger, a tartományi gyűlés frakcióvezetője májusban csalás miatt feljelentést tett a pártelnökség és a kuratórium, valamint az FDP-közelinek számító Villa Lessing alapítvány tagjai, köztük a 81 éves Werner Klumpp tiszteletbeli elnök és az alapítványt vezető Horst Rehberger ellen. Egy frakcióvezetőről, aki feljelentette párttársait, arról még ellenfelei is úgy ítélnek, hogy politikai harakirit követett el.

Hinschberger vádjai súlyosan hangzanak. Az alapítvány meg sem történt előadásokért fizetett honoráriumot. Ráadásul egy szűk kör számára utópisztikusan drágán számolt el utazásokat, valamint Joachim Stamp észak-rajna–vesztfáliai pártigazgató jogtalanul vett fel 30 ezer eurót egy le nem szállított doktori disszertációért. Jogilag a vádakról ma már kiderült, alig tarthatók. Időközben az államügyészség befejezte a nyomozást a tizenegyből nyolc gyanúsítottal szemben. Ma már csak az alapítvány korábbi ügyvezetője, Friederike Freifrau von Rechenberg és két további alkalmazott ellen nyomoznak.

A Hinschberger-ügy régóta elkeseredett harccá vált az érintettek jó hírnevéért. Azt maga Horst Rehberger is elismerte, hogy a villában néhány esemény történt, amiben Von Rechenberg asszony hibákat követett el, például azon honoráriumok ügyében, amelyeknél nem volt szerződés. Kijelentette, a könyvek sem voltak mindenben rendben.

A Horst Hinschbergerre nehezedő nyomás mind nagyobb, csakúgy mint a Christoph Hartmann tartományi pártelnökre. Sokan meglepődtek a párt bázisában, hogy milyen vehemensen kiállt a frakcióvezető mellett. „Hartmann nem ismerte fel a helyzet komolyságát” – nyilatkozta egy neve elhallgatását kérő liberális.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.