Az összegzés szerint kiemelkedő volt az 1920–1930-as évek orosz fotográfiáját Alekszandr Rodcsenko és kortársai munkáival bemutató kiállítás, amelynek anyagát Magyarországon először mutatták be és ez volt a vásár első saját szervezésű tárlata. A galériavezetők várakozáson felüli eladásokról számoltak be, a tájékoztatás kitért arra, hogy a válságban lévő művészeti piac jelentős sikert könyvelt el a négy nap alatt.
A Vintage Galéria a friss Paris Photo-fődíjas Ősz Gábor fotóját, a Knoll Galéria Birkás Ákos és Patrick Schmierer képeit, a Makláry Fine Arts Hantai Simon, Reth Alfréd, Rozsda Endre és Reigl Judit munkáit értékesítette. Fontos gyűjteménybe került a Gildens Fine Art által kínált, a piacon ritka, különleges színvilágú Ország Lili-festmény, a Molnár Ani Galéria szinte valamennyi, a standon szereplő művét eladta, a Kisterem pedig Kokesch Ádám objektjeit, Károlyi Zsigmond képeit, Jovánovics György művészettörténeti jelentőségű fotóit, valamint Körösényi Tamás szobrát értékesítette.
A Műcsarnokban rendezett Budapest Art Fairen csaknem 30 külföldi – köztük moszkvai, párizsi, rigai és londoni – galéria képviseltette magát. Az Artmagazin idén alapított Legszebb stand díját a Kisterem nyerte. Mint a közleményben olvasható, sikerrel zárult a Bátor Tábor aukció. A gyerekek Csiszér Zsuzsival, Karácsonyi Lászlóval, Wahorn Andrással, Verebics Katival közösen festett képeinek eladásából befolyt több mint 2,3 millió forint a 2011-es élményterápiás táborok megrendezését segíti.
(MTI)

Videón az öngyilkos manőver: így ne előzz, ha élni akarsz