Oroszország a csatlakozás küszöbén

Oroszország azt tervezi, hogy jövőre csatlakozik a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) – fejtette ki Jokohamában az APEC-tanácskozás alkalmából Dmitrij Medvegyev elnök vezető gazdasági tanácsadója.

MNO
2010. 11. 15. 11:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arkagyij Dvorkovics szerint jövő tavasszal készül el a csatlakozási szerződést előkészítő munkaokmány. Oroszország a legnagyobb WTO-tagsággal még nem rendelkező gazdaság. Több mint egy évtizede dolgozik azon, hogy beléphessen a 153 tagországot számláló szervezetbe, de politikai vagy gazdasági fejlemények már többször megakasztották a folyamatot.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.