Az idén május és október között Ausztriában eltöltött vendégéjszakák száma megközelítette a 62,5 milliót. Ez 1,3 százalékkal több az előző nyári adatnál és egyben a legjobb eredmény 1995 óta. Elsősorban a magas – az öt- és a négycsillagos – kategóriájú szálláshelyek vonzottak a korábbinál több vendéget, az 1-2 csillagos és magánszállások forgalma ezzel szemben csökkent.
A rekord egyaránt köszönhető a belföldi és a külföldi vendégeknek is. A belföldi vendégéjszakák száma először haladta meg a húszmilliót, a vendégforgalom kétharmadát ugyanakkor továbbra is a külföldi szállóvendégek tették ki. Az Ausztriába látogató külföldiek száma összességében annak ellenére is nőtt, hogy az ausztriai vendéglátás számára legfontosabb három országból – Németországból, Hollandiából és Belgiumból – idén nyáron kevesebben érkeztek, mint 2009-ben.
Területi megoszlás szerint a legnagyobb forgalomnövekedést – több mint tíz százalékot – Bécs könyvelhette el. Összesen 6,2 millióan töltöttek el legkevesebb egy éjszakát az osztrák fővárosban.
(MTI)

Magyar Péter testvérének portálja teliben tolja a Pride-ot és Karácsonyt