Az új relikviák – a már korábban kiállított több száz tárgy mellett – további segítséget nyújthatnak ahhoz, hogy még teljesebb képet kapjunk arról, milyen volt az élet az egykori luxustengerjárón. „A háromszáznál is több »kincset« felsorakoztató gyűjtemény a gőzös kisebb darabjaiból, a személyzet, valamint az utasok személyes értéktárgyaiból állt össze” – mondta el Cheryl Mure, az RMS Titanic kiállítás szervezője. A legújabb leletek között kézzel írott kották, egy korabeli képeslap a londoni parlamentről, egy 5 dolláros számla és egy bélyeg is megtekinthető.
A négyezer méteres mélységből felszínre hozott tárgyak között azonban vannak parfümös üvegek, egy arany zsebóra, számos ruhanemű (cipők, bőrtárgyak, cilinderek), de láthatók vázák, evőeszközök és étkészletek is. Az érdeklődők ezen fölül megcsodálhatják a hajó híres kormánykerekét, valamint a Titanic törzsének egy kis darabját, amelyet szintén sikerült kiemelni a hullámsírból.
Az RMS Titanic-gyűjtemény korábban már járt a tengerentúlon és Európa számos országában, többek között hazánkban is, de az új papírrelikviák először most kerülnek a nyilvánosság elé. „A tárgyak hűen tükrözik, hogy milyen volt az élet 1912-ben” – fogalmazott Mure a CNN-nek, hozzátéve: „Általuk bepillantást nyerünk az Edward korabeli időkbe, a hajó különböző osztályain utazók ellátása közötti különbségekbe. A legszemléletesebb példák erre a kiemelt porcelánedények” – fogalmazott Mure. Míg az első osztály utasainak kézzel festett, arannyal díszített porcelánban szolgálták föl a fogásokat, addig a harmadosztályon utazók és a személyzet az Óceáni Gőzhajózási Társaság plecsnijével ellátott, egyszerű fehér edényekből étkeztek.
A brit lobogó alatt hajózó RMS Titanic 1912. április 15-én, kevesebb mint három óra alatt süllyedt a mélybe, miután jégheggyel ütközött, útban New York felé, az Atlanti-óceánon. A luxushajó tragédiájában 1513-an vesztették életüket.
(Forrás: CNN)

Újabb részleteket árult el a magánéletéről Mihályfi Luca