Anglia, Premier League, 11. forduló
A forduló előtt még a közvetlen élbolyba tartozó öt csapat közül három is kikapott az angol bajnokság hétvégi fordulójában: a még így is listavezető Chelsea-t Fernando Torres duplájával a Liverpool intézte el az Anfield Roadon, az Arsenalt Carroll fejesgóljával győzte le az ötödik helyre felkapaszkodó Newcastle-t (az újonc együttesben Kádár Tamás még kispados sem volt), míg a hétközi, Inter elleni Bajnokok Ligája-találkozón álomfutballt bemutató Tottenhamen a Bolton fogott ki, mégpedig elég rendesen, hiszen a Bogdán Ádámot mindvégig a cserepadon hagyó Wanderers 4-2-re nyert.
A két manchesteri gárda viszont győzelemmel abszolválta a víkendet, a United Pak Dzsi Szung vezérletével, ha nehezen is, de túljutott a Wolverhamptonon, míg a City a később kiállított Balotelli két góljával szerezte meg a három pontot a West Bromwich otthonában. Gera Zoltán végig a pályán volt a Fulhamben, amely az utolsó percben egyenlített az Aston Villa ellen. A ghánai Asamoah Gyan is beindult a hét végén, a világbajnokságon megcsodált támadó duplázott, így csapata, a Sunderland győzött a Stoke Cityvel szemben.
Eredmények:
Bolton–Tottenham 4-2 (Davies 2, egyet 11-esből, Steinsson, Petrov, ill. Hutton, Pavljucsenko)
Manchester United–Wolverhampton 2-1 (Pak Dzsi Szung 2, ill. Ebanks-Blake)
Birmingham City–West Ham United 2-2 (Jerome, Ridgewell, ill. Piquionne, Behrami)
Blackburn–Wigan 2-1 (Pedersen, Roberts, ill. N’Zogbia)
Blackpool–Everton 2-2 (Eardley, Vaughan, ill. T. Cahill, Coleman)
Fulham–Aston Villa 1-1 (Hangenland, ill. Albrigton)
Sunderland–Stoke City 2-0 (Asamoah Gyan 2)
Arsenal–Newcastle 0-1 (Carroll)
West Bromwich–Manchester City 0-2 (Balotelli 2)
Liverpool–Chelsea 2-0 (Torres 2)
Az élmezőny:
1. Chelsea 25 pont
2. Manchester United 23
3. Arsenal 20
4. Manchester City 20
5. Newcastle 17
A góllövőlistát a 7 gólos Tévez (Manchester City), Malouda (Chelsea) és Nolan (Newcastle) vezeti.
Franciaország, Ligue 1, 12. forduló
A Zsolnán aratott 7-0-s BL-siker után a francia pontvadászatban is fontos mérkőzés várt vasárnap este a Marseille gárdájára, amely az egykor szebb napokat látott, ám most ismét felfelé szálló ágban lévő Paris SG vendége volt. A fővárosi együttes azonban elrontotta az OM listavezetővé avanzsáló terveit, hiszen a 19. percben már 2-0-ra vezetett, s bár Lucho González hamar szépített, végül a PSG mindhárom pontot otthon tudta tartani, ezzel pedig feljött a harmadik pozícióba. Veresége dacára így maradt az élen az újonc Brest csapata, amely Lille-ből távozott egy 3-1-es vereséggel. A hazaiak is előrébb léptek ezzel, már ötödikek.
A szezont remekül kezdő Toulouse, Saint-Étienne, Rennes hármas továbbra is hullámvölgyben van: a lilák simán kikaptak Nizzában, a zöldek hazai pályán kaptak ki a Lorient-tól, míg a bretonok ismét elszalasztották a sanszot a „hatalomátvételre”, otthon ikszeltek a Lyonnal. Az OL sem tud igazán feljebb kúszni a tabellán ezekkel a döntetlenekkel, jelenleg is csak a 11. helyen állnak, de a Bordeaux is csak eggyel előzi meg őket (jobb gólkülönbségének köszönhetően).
Megszerezte története első élvonalbeli győzelmét viszont az Arles-Avignon, amelynek horgán a szintén újonc Caen akadt fenn. A pápa egykori székhelyének csapata azonban még így is kieső helyen áll, csakúgy mint a hét végén szintén három pontot gyűjtött Lens és Monaco.
Eredmények:
Arles-Avignon–Caen 3-2 (Diawara 2, egyet 11-esből, Germany, ill. El Arabi, Traoré)
Bordeaux–Valenciennes 1-1 (Maazu, ill. Ducourtioux)
Saint-Étienne–Lorient 1-2 (Sako, ill. Gameiro 2)
Sochaux–Auxerre 1-1 (Maiga, ill. Sammaritano)
Rennes–Lyon 1-1 (Ekoko, ill. Bastos)
Lens–Montpellier 2-0 (Hermach, Akalé)
Lille–Brest 3-1 (Sow, Gervinho, Hazard, ill. Poyet)
Nancy–Monaco 0-4 (Pak Csu Jung 2, Gavanon – öngól, Loties – öngól)
Nice–Toulouse 2-0 (Ljuboja, Ben Szaada)
Paris SG–Marseille 2-1 (Mevlüt, Hoarau, ill. L. González)
Az élmezőny:
1. Brest 21 pont
2. Rennes 20
3. Paris SG 19
4. Marseille 18
5. Lille 18
A góllövőlistát a 8 gólos Payet (Saint-Étienne) és El Arabi (Caen) vezeti.
Németország, Bundesliga, 11. forduló
Nem aprózták el a német csapatok a góllövést ezen a hétvégén, a Stuttgart 6, a Dortmund 4, a Schalke, a Frankfurt, a Mönchengladbach, a Bayern München, a Nürnberg és a Leverkusen pedig 3-3 alkalommal rezegtette meg ellenfele hálóját. A kilenc találkozón esett 35 gól csaknem 4-es gólátlagot mutat.
A forduló a Schalke győzelmével kezdődött a St. Pauli ellen, majd jött a Mainz meglepő veresége Freiburgban (Szalai Ádám a 23. percben állt be Allagui helyére), a Frankfurt újabb sikere a Wolfsburggal szemben, valamint a Bayern München kiszenvedett döntetlenje a szokás szerint gólképes Mönchengladbach otthonában. Közben a Hamburg legyőzte a Hoffenheimet, a Nürnberg pedig a Kölnt. Az igazán fontos találkozók azonban a hét utolsó napjára maradtak.
A táblázat elején álló Dortmund Hannoverbe látogatott, s második félidei kiváló játékával fölényes, 4-0-s győzelmet aratott. Jürgen Klopp, a Borussia vezetőedzője remek érzékkel cserélt, a pályára küldött két lengyel középpályás, Lewandowski és Blaszczykowski is betalált a hannoveri kapuba. A Stuttgart rég nem látott ellenállhatatlan játékkal egy hatossal tömte ki a Werder Brement, ezzel gyógyítva a szezon előtt többről álmodó sváb drukkerek sebeit. Bár az Európa-ligában kitűnően szerepel a csapat, négy forduló alatt kivívta az egyenes kieséses szakaszba kerülést, a Bundesligában van még hová fejlődni, elvégre a 14. hely még így sem túl megnyugtató pozíció. A Leverkusen is fontos sikert aratott a Kaiserslautern ellen, amivel feljött a dobogóra, de szintén előre lépett a Gekasz vezette Frankfurt is, amely a kilencvenes évek közepe óta nem szerepelt ilyen jól.
Eredmények:
Schalke–St. Pauli 3-0 (Raúl 2, Huntelaar)
Frankfurt–Wolfsburg 3-1 (Gekasz 2, egyet 11-esből, Schwegler, ill. Dejagah)
Freiburg–Mainz 1-0 (Cissé – 11-esből)
Hamburg–Hoffenheim 2-1 (Westermann, Petric, ill. Salihovic – 11-esből)
Mönchengladbach–Bayern München 3-3 (Herrmann, Reus, De Camargo, ill. Gomez, Schweinsteiger, Lahm)
Nürnberg–Köln 3-1 (Hegeler, Gündogan, Schieber, ill. Geromel)
Hannover–Dortmund 0-4 (Kagava, Barrios, Lewandowski, Blaszczykowski)
Leverkusen–Kaiserslautern 3-1 (Sam 2, Helmes, ill. Dick)
Stuttgart–Werder Bremen 6-0 (Cacau 2, Marica, Gentner, Niedermeier, Boka)
Az élmezőny:
1. Dortmund 28 pont
2. Mainz 24
3. Leverkusen 21
4. Frankfurt 19
5. Hoffenheim 18
A góllövőlistát a 11 gólos Gekasz (Frankfurt) vezeti.
Olaszország, Serie A, 10. forduló
Bár a kezdőcsapatba várták, végül csak a kispadon kapott helyet Vass Ádám az Internazionale vendégeként fellépő Bresciában, amely nagy meglepetésre egészen a hajráig vezetett is a Giuseppe Meazzában, ám Eto’o büntetőjével egyenlíteni tudott a címvédő. Vass végül nem kapott lehetőséget, Feczesin Róbertnek pedig esélye sem volt erre, elvégre most is kimaradt a kékek keretéből. Az Inter ezzel a döntetlennel vissza is csúszott a harmadik helyre, elsősorban annak köszönhetően, hogy a körülötte állók – a listavezető Laziót kivéve – győztek a hét végén.
A Milan Bariban, a Juventus és a Napoli pedig otthon zsebelte be a pontokat. Ugyanez már nem sikerült a Koman Vladimirt 90 percen keresztül a soraiban tudó Sampdoriának, amely egy csalódást keltő 0-0-t játszott a Cataniával. A forduló rangadóját képező római derbi a Farkasok győzelmét hozta, mégpedig két büntetőből elért találattal: az egyiket Borriello, a másikat Vucsinics értékesítette. A vasárnapi záró mérkőzésen Rudolf Gergely ismét kezdő volt a Genoában, de a szünetben Miguel Veloso váltotta, a piros-kékek pedig 1-0-ra kikaptak Palermóban.
Eredmények:
Bologna–Lecce 2-0 (Di Vaio, Giménez)
Internazionale–Brescia 1-1 (Eto’o – 11-esből, ill. Caracciolo)
Fiorentina–Chievo 1-0 (Cerci)
Bari–Milan 2-3 (Kutuzov, Barreto, ill. Ambrosini, Flamini, Pato)
Juventus–Cesena 3-1 (Del Piero – 11-esből, Quagliarella, Iaquinta, ill. Jiménez)
Lazio–Roma 0-2 (Borriello – 11-esből, Vucsinics – 11-esből)
Napoli–Parma 2-0 (Cavani 2)
Sampdoria–Catania 0-0
Udinese–Cagliari 1-1 (Floro Flores, ill. Conti)
Palermo–Genoa 1-0 (Pinilla)
Az élmezőny:
1. Lazio 22 pont
2. Milan 20
3. Internazionale 19
4. Juventus 18
5. Napoli 18
A góllövőlistát a 8 gólos Eto’o (Internazionale) és Cavani (Napoli) vezeti.
Spanyolország, Primera División, 10. forduló
A hétközi Bajnokok Ligája-forduló miatt a két nagy csapat, a Barcelona és a Real Madrid is vasárnap játszotta soros bajnokiját, s mindkettő magabiztosan győzött is. A katalánok éppen Madridba voltak hivatalosak, a Getafe vendégei voltak, s kétséget sem hagytak afelől, hogy melyikük a jobb. Már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amit végül meg is tudtak tartani. Ugyanígy tett a Real Madrid is, a 19. percben már 2-0-ra vezetett a városi rivális Atlético ellen, s bár a második félidőben megannyi lövést zúdított De Gea kapujára, újabb gólt már nem sikerült szereznie. A blancók így megtartották vezető helyüket a tabellán, nyomukban azonban szorosan ott a Barcelona és a Villarreal. A Sárga tengeralattjáró a Bilbaót verte meg 4-1-re.
Sikeres volt a hétvége a Primera Divisón magyarjai számára is: Pintér Ádám ugyan nem játszott, de a Zaragoza fontos győzelmet aratott a Mallorca ellen (Gabi a 94. percben tizenegyesből szerezte meg a mindent eldöntő gólt), ezzel ellépett az utolsó helyről; az Osasuna pedig 3-0-ra legyőzte a Herculest, a pamplonaiak harmadik gólját a 83. percben becserélt Vadócz Krisztián szerezte. A Barcelonán kívül egyedül a Deportivo tudott idegenben nyerni.
Eredmények:
Sociedad–Santander 1-0 (J. Llorente)
Espanyol–Málaga 1-0 (Javi Márquez)
Almería–Gijón 1-1 (Corona, ill. Nacho Novo)
Levante–Deportivo 1-2 (Juanlu, ill. Riki, Aythami)
Osasuna–Hercules 3-0 (Monreal, Lolo, Vadócz)
Villarreal–Bilbao 4-1 (Nilmar, Cazorla, Rossi, Montero, ill. F. Llorente)
Zaragoza–Mallorca 3-2 (Lafita, Bertolo, Gabi – 11-esből, ill. Webó, Pereira)
Getafe–Barcelona 1-3 (Manu del Moral – 11-esből, ill. Messi, Villa, Pedro)
Real Madrid–Atlético Madrid 2-0 (Ricardo Carvalho, Özil)
A Sevilla–Valencia mérkőzést ma játsszák.
Az élmezőny:
1. Real Madrid 26 pont
2. Barcelona 25
3. Villarreal 23
4. Espanyol 18
5. Valencia 17
A góllövőlistát a 11 gólos Cristiano Ronaldo (Real Madrid) vezeti.