Volt, aki hat évet kapott a terjesztésért

Kilenc kábítószer-terjesztőt és -fogyasztót ítélt el csütörtökön a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság; Víghné Tigyi Anikó tanácsa kábítószerrel való visszaélés bűntette és egyéb bűncselekmények miatt a vádlottak többségére 3 és 6 év közötti börtönbüntetést szabott ki.

MNO
2010. 11. 25. 16:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kábítószeres társaság fő vádlottjai közül az elsőrendű vádlott, R. Ferenc 6 év, a másodrendű, R. János 4 év, 6 hónap, a harmadrendű, B. Tibor 5 év, 4 hónap, míg a negyedrendű, D. János 5 év, 6 hónap börtönben letöltendő szabadságvesztést kapott.

A tárgyalás során a vádlottak nagy része beismerő vallomást tett. A szövevényes bűnügy 2005–2006-ra nyúlik vissza. A vád szerint a vádlottak egy része megbeszélte, hogy a könnyebb kereset reményében nem csupán fogyasztják a kábítószert, hanem értékesítik is. Az ecstasyt, a speedet, valamint a ketamint tartalmazó, úgynevezett I port a Budapest környékén élő vádlottaktól szerezték be. A kábítószereket Szolnokon, illetve Kisújszálláson diszkókban értékesítették.

A kilenc vádlottból nyolc védője a nem jogerős ítélet ellen fellebbezett, vagy háromnapos gondolkodási időt kért.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.