75 kilót is nyomhat a „hullavirág” + Kép

A brazil Estadao de Sao Paulo és a Rio de Janeiró-i O Globo is különös botanikai érdekességről számolt be az olvasóknak. A délkelet-brazíliai Minas Gerais állam egyik botanikus kertjében, Brumadinho kisvárosában hétfőn kivirágzott az itt „hullavirágnak” nevezett különös, de illatával és nevével egyáltalán nem vonzó növény.

2010. 12. 22. 21:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tudományos neve Amorphophallus titanum – magyarul szagló torzsa vagy titánbuzogány –, de rettenetesen büdös, ezért kapta a spanyol és portugál hullavirág nevet. Eduardo Goncalves, az Inhotim művészeti központ és botanikus kert szakértője elmondta a sajtó munkatársainak, hogy ennek a gumós növénynek a virágja akár három méter magasra is megnőhet.


Fotó: elmundo.es






Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.