A „kislány” a hibás: kétszáz embert temetett el élve a földcsuszamlás + Képek

Mintegy kétszáz embert temethetett el élve egy földcsuszamlás vasárnap a kolumbiai Medellín városban, ahol hetek óta tart az esőzés. A Vöröskereszt helyszínen tartózkodó mentőegységei közölték, hogy az első becslések szerint az eltűntek száma legalább 150 és 200 közöttire tehető.

MNO
2010. 12. 06. 6:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fővárostól 400 kilométerre északnyugatra fekvő nagyvárosban háromszintes házak tucatjait takarta el a sáros, iszapos földtömeg. A mentők mindeddig csak három embert találtak életben.


Kolumbiát az év eleje óta sújtják a történelmi rekordokat sorra megdöntő esőzések, amit a La Nina (leánygyermek, kislány) néven ismert természeti jelenség idézett elő. Csaknem 170 ember halt meg, és másfél millió vált hajléktalanná a természeti csapások következtében.


A kolumbiai kormány november eleje óta többször intézett segélyfelhívást a nemzetek közösségéhez, mert becslései szerint legalább 350 millió dollár hiányzik ahhoz, hogy gondoskodni tudjon az áldozatokról. Kolumbia 32 megyéjéből 28-at sújtanak áradások, így a kormány nem zárja ki, hogy elrendeli a szükségállapotot.


Juan Manuel Santos államfő vasárnap bejelentette, hogy a kialakult helyzet miatt nem vesz részt a cancúni klímacsúcs-értekezleten. Az elnök lerövidítette programját az ibero-amerikai csúcstalálkozón, amely szombaton ért véget az argentínai Mar De Platában.


Fotók: Reuters


A szomszédos Venezuelában sem jobb a helyzet. Az utóbbi napok áradásaiban 32 ember vesztette életét, és mintegy 70 ezer ember kényszerült otthona elhagyására. Hugo Chávez elnök a „bűnös” kapitalizmust tette felelőssé a globális klímaváltozási jelenségekért, így a heves esőzésekért. Chávez személyesen irányítja a mentési munkálatokat. Az elnöki palotában 25 család kapott menedéket, s az államfő utasította a minisztériumokat, a hadsereget, de még a caracasi üzleteket is, hogy tegyenek szabaddá helyeket, és példáját követve fogadjanak be szállásra szoruló embereket.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.