Az elismeréseket Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NFM) gazdaságstratégiai államtitkára adta át.
A nemzeti jólét megteremtői
A két legmagasabb pontszámot elért nyertes – a Hotel Panda Kft. „Hogyan vállalkozzunk, hogyan legyünk versenyképesek, hogyan legyen innovatív foglalkoztatáspolitikánk” pályázata a felelős és felelősségteljes vállalkozás kategóriában, valamint a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara „Energiahatékonysági program kamarai összefogással” pályázata az üzleti környezet fejlesztése kategóriában – képviseli Magyarországot az Európai Vállalkozási Díj nemzetközi fordulójában, amelynek ünnepélyes díjkiosztó gálájára 2011. május 24-én, a magyar soros uniós elnökség ideje alatt kerül sor Budapesten.
Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiai államtitkára köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a vállalkozások a nemzeti jólét megteremtői. A vállalkozások képesek a kormányzati célként megfogalmazott 1 millió új munkahelyet létrehozni, az állam feladata olyan viszonyokat, üzleti környezetet teremteni, amelyben ezt a vállalkozások el tudják érni – mondta.
Szólt arról, hogy a versenyképességi tanács Magyarország uniós elnöksége idején foglalkozik a 2008-ban megjelent európai kisvállalkozói törvény féléves felülvizsgálatával. Az államtitkár szerint a kisvállalkozói törvényben szereplő „először gondolj mindig a kicsikre” elv mellett érdemes lenne elterjeszteni a „naggyá válni jó” szemléletet is.
Tévéműsor is nyert
Az Európai Vállalkozási Díj nemzeti fordulójában a meghirdetett öt kategóriában 20 pályázatot adtak be a jelentkezők, közülük tizenhetet díjazott a zsűri. A vállalkozói szellem támogatása díjkategóriában első lett a Sturm und Drang Kft. a Magyar Vállalkozás Klinika című tévéműsorával, második helyezést ért el az Életpálya Alapítvány „Fiatal vállalkozók támogatása” pályázata, harmadik a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány „Vállalkozási Verseny” pályázata lett.
A befektetés a szakértelembe kategóriában első helyezést a zsűri nem adott ki, második a Textilipari Műszaki és Tudományos Egyesületet „Műszaki Textil Fórum” pályázata, harmadik a METRIKONT Kft. a MetTech Csavartechnika pályázata. Az üzleti környezet fejlesztése kategóriában első a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara „Energiahatékonysági program kamarai összefogással” című pályázata lett, második a Semmelweis Innováció Kft. a Trimarán Üzletfejlesztési Program pályázata, harmadik a Berendi Tanácsadó Iroda „Kezdő vállalkozó képzésének alapvetései” pályázata.
A vállalkozások nemzetközi működésének támogatása kategóriában a győztes a DBH Group DBH Üzleti Modell pályázata lett, második helyezett a Vasárnap Kft. „WAMP Designvásár” pályázata, harmadik a 77 Elektronika Műszeripari Kft. az „Új technológia regionális bevezetése fejlett nyugat-európai országok kórházi laboratóriumaiba” pályázata.
A felelős és felelősségteljes vállalkozás kategóriában első helyezettje a Hotel Panda Kft., a „Hogyan vállalkozzunk, hogyan legyünk versenyképesek, hogyan legyen innovatív foglalkoztatás-politikánk?” pályázata, második a Bringóhintó Kkt. a „Margitszigeti Véradó- és Gyermeknap” pályázata, harmadik a Katica Tanya „Aktív Pihenés Központ” pályázata. Elismerő oklevélben részesült a Budapesti Corvinus Egyetem Innovációs Központ Nonprofit Kft. „Spin-off Klub” pályázata, a NESst EUROPE Nonprofit Kft. „NESst Vállalkozási Alap” pályázata és Czinki László „Pannon-Toronypark Desztináció” pályázata.
Az Európai Vállalkozási Díjat 2005-ben alapította az Európai Bizottság vállalkozási és ipari főigazgatósága. A díjra az Európai Unió tagállamaiból, valamint Norvégiából, Szerbiából és Törökországból várják minden évben a jelentkezőket. Az Európai Bizottság célja, hogy minél szélesebb körben felhívja a figyelmet a sikeres nemzeti szintű vállalkozásfejlesztési programokra. A verseny kétfordulós: az első szakaszban a nemzeti legjobbakat választják ki, akik ezután indulhatnak az európai megmérettetésen.
(MTI)
Pusztító szélvihar, légzuhatag, és jég csapott le Pest vármegyére + videók + fotók
