Bár várhatóan jövőre is több lesz a nyereség a vártnál, az ideitől jócskán el fog maradni az üzemanyagok drágulása, valamint az utazási kedvet visszavető kormányzati takarékossági intézkedések miatt. A szövetség szerint gyökeres átalakulás megy végbe a világ légipiacán, a tőkepiaci értéket tekintve már az ázsiaiak az elsők.
Az idei növekedéshez elsősorban az észak-amerikai és a feltörekvő országokban működő légitársaságok járultak hozzá. Ez az IATA szakértőinek magyarázata szerint egyebek mellett azzal hozható összefüggésbe, hogy a szélsebesen növekvő forgalom miatt mára Ázsiában és Latin-Amerikában vannak a világ legnagyobb légitársaságai Amerika vagy Európa helyett.
Az Air China piaci tőkeértéke húszmilliárd dollár, a Singapore Airlinesé 14 milliárd, a hongkongi Cathay Pacificé 12 milliárd, a China Southerné és a latin-amerikai LATAM-é egyenként 11 milliárd dollár, s csak ezután következik az amerikai Delta és a német Lufthansa tíz-tíz milliárddal. Az IATA szerint a jövő év mindenki számára kihívásokkal teli lesz, a légitársaságok nyeresége akár negyven százalékkal is visszaeshet – a gazdasági növekedés lassulása, az utazási kedv lanyhulása, a megszorítások, a növekvő adóterhek miatt –, és nagyjából kilencmilliárd dollárt érhet el.
(MTI)
Kijöttek a gödörből a légitársaságok
A világ légitársaságainak összesített profitja majdnem kétszer akkora lesz az idén, mint amire korábban a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség számított; az IATA szerint a légicégek adózás utáni eredménye az idén várhatóan eléri a 15 milliárd dollárt a tavalyi tízmilliárdos és a tavalyelőtti 16 milliárdos veszteséget követően, miközben az IATA szeptemberben még csak 8,9 milliárd dollárt várt.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!