Megújult a pilisvörösvári városközpont

Befejeződött Pilisvörösvár városközpontjának felújítása; az úgynevezett Fő utca projektre közel egymilliárd forintot költöttek, ebből 623 millió forintot uniós pályázaton nyertek – közölte a projektmenedzser csütörtökön az MTI-vel.

MNO
2010. 12. 02. 16:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bándi Gábor elmondta, hogy a mintegy két és fél éves előkészítést követő, öt hónapig tartó kivitelezés során 1500 méter hosszúságban teljesen megújult Pilisvörösvár Fő utcája, és szebbé váltak az ehhez kapcsolódó közterületek.

A korábbi légkábeles közműhálózatot földkábelessé alakították át, lehetővé téve a városközpontot elcsúfító kábelrengeteg eltüntetését – mondta a projektmenedzser. Az önkormányzat eközben – önerőből – a településképbe jobban illő kandeláberekre cserélte a régi beton villanyoszlopokat, felújíttatta a csapadékvíz-csatornát, illetve egy szakaszon újat fektettek le.

Az uniós támogatás egy részéből a Fő utcával párhuzamosan 97 parkolóhelyet létesítettek, térkőburkolattal ellátott járdákat építettek, korszerű utcabútorokat helyeztek ki, és a környező zöldterületeket is „felfrissítették” (ahol lehetett, fákat ültettek). A helyiek régi vágyát teljesítve a városháza előtt díszteret alakítottak ki, ahol a pihenés mellett számos nagyrendezvény megtartására is lesz mód a jövőben – emelte ki Bándi. Egy új jelzőlámpás csomópontot is kiépítettek a Pilisvörösváron átvezető 10-es út mentén, a Szabadság utca sarkán. Egyebek mellett kanyarodósáv létesült, és a buszmegállókat is áthelyezték – mondta a projektmenedzser.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.