Óriásbébi született Brazíliában

A brazíliai szakmai és bulvársajtóban napok óta egy rekordméretű és makkegészséges „kisbaba” a szenzáció. Amazonas állam egyik kisvárosában valóságos óriásbébi született, mert 7,1 kilót nyomott és 60 centiméter hosszú volt, amikor világra jött egy hete a Gisela Cardoso de Souza névre keresztelt „kislány”.

2010. 12. 14. 13:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Édesanyja, a 42 éves mundurukú indián törzshöz tartozó Rosinete már nem először szült ekkora gyermeket. Két korábbi fia 6, illetve 5,6 kilóval született, és Giselának rajtuk kívül még hét testvére is van. Nova Olinda do Norte kórházában császármetszéssel hozták világra a „csöppséget”, és a szülész-nőgyógyászok szerint az úgynevezett magzati makroszómia az oka, hogy ilyen nagy súlyú csecsemőkre képes Rosinete.

Az anya és gyermeke is jól van, és hamarosan hazaengedik őket az őserdőbe, a közeli Kuaté nevű faluba.

(Elmundo.es – Spanyolország, G1.globo.com – Brazília)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.